Kalendář

Představení sportů

01.09.2022 14:56

7.9.2022 Karlovo náměstí Kolín - představení sportů - najdete tam i nás :)

Výsledky

V této rubrice nejsou žádné články.

Články 2016/2017

MINIŽÁCI - Play Off + Finále (2. 4., Kolín)

Připravujeme pro vás článek o napínavém cestě minižáků k finálovému zápasu a získání titulu MISTŘI ČESKÉ REPUBLIKY. Prozradíme jen, že kralovaly naše holky a penalty :)

Nejmenší “Vembludi” mají první titul!

První dubnovou neděli pořádali korfbalisté VKC Kolín finálový turnaj Mini žáků, ve kterém se utkalo 6 družstev z celé ČR. Nejprve sehrály všechny týmy ve dvou 3- členných skupinách zápasy o co nejlepší umístění, protože o titul se mohli utkat pouze vítězové skupin. Hned v prvním zápase Kolín narazil na úřadujícího mistra ze Znojma, který byl v tomto utkání favoritem. Oba týmy se přetahovaly o vedení, ale v poločase hosté přece jen dokázali získat dvou bodový náskok. Po přestávce však kolínští hráči mnohem lépe bránili a postupně získávali herní i střeleckou převahu a povolili soupeři vstřelit pouze jediný koš. Díky výborné hře ve 2. poločase si Kolín připsal důležité vítězství i první body. Ve druhém zápase proti Prostějovu bylo rozhodnuto již v poločase, který Vembloudi vyhráli 9:1 a trenérka Jitka Motáková mohla prostřídat všechny hráče z lavičky. Soupeři se sice podařilo náskok Kolína snížit, ale ten si již vítězství nenechal uniknout a zajistil si tak jistou medajli.

Finálovou účast si pak ve druhé skupině vcelku jasně vybojovali hráči KK Brno, kteří porazili nejprve svého městského rivala z Nového Lískovce a pak i “Tukany” z Děčína. Ve finálovém souboji obran museli hráči obou týmů ukázat to nejlepší ze svých sportovních dovedností. Nejprve vedl Kolín, pak Brno a zase Kolín, ale 2 minuty před konce hosté vyrovnali a diváci se mohli těšit na nepříliš často vídaný penaltový roztřel. Vembloudi v napínavém a strhujícím utkání vybojovali až po 32 penaltových střelách obou finalistů svůj 1. Ligový titul!

Nejlepš střelkyní byla navíc vyhlášena hráčka VKC Kolín Nela Vondráčková, která dokázala skórovat v každém zápase a celkem vstřelila 9 košů.

 

VKC Kolín : MS Znojmo 11:8 (5:7)

Střelci VKC: Vondráčková Nela 4, Jiroudková Markéta 2, Smetana Jakub 2, Pospíšil Tomáš 2, Holoubková Veronika 1.

VKC Kolín : KC Prostějov 10:4 (9:1)

Střelci VKC: Pospíšil Tomáš 4, Dobiášová Marie 3, Jiroudková Markéta 2, Vondráčková Nela 1.

Finále: VKC Kolín : KK Brno – 7:6 po penaltovém roztřelu (6:6) / poločas 3:5

Střelci VKC: Vondráčková Nela 4, Dobiášová Marie 2.

 

Konečné pořadí ligy Mini žáků:

1. VKC Kolín

2. KK Brno

3. MS Znojmo

4. Brno, KK Nový Lískovec

5. SK RG Prostějov

6. TKC Děčín

 

SENIOŘI - 8. kolo (2. 3., České Budějovice)

S velkou nadějí odjel seniorský tým na svůj poslední turnaj na jih Čech. Cílem bylo porazit oba soupeře a možná si tak zopakovat loňské finále s Prostějovem. Jako celou sezonu se jelo s malým počtem hráčů, tentokrát nebylo koho střídat na chlapecké straně. První zápas s Prostějovem se rozjel v optimistickém duchu, 4 košový náskok v poločase byl příjemný. Koncem druhé poloviny jako by naši hráči malinko polevili a soupeř snížil náskok až na remízu 11:11. Hrdiny závěru byly nakonec Vembloudi. Asi 2 minuty před koncem střelou z dálky skórovala Katka Tvrdíková, její koš následovala sice ještě úspěšná akce soupeře, ale Tereza Paďouková stihla zvýšit skóre z remízy a zajistit Kolínu výhru s dramatickým závěrem. 

Do druhého, rozhodujícího, zápasu se Kolínu nastupovalo hůře. Snad i fakt, že České Budějoivce nastoupili s téměř extraligovou sestavou a především únava našemu týmu na náladě nepřidala. Kolín se nemohl dostat do svého tempa a hrát to, co umí. Zkrátka se nedařilo dát koš, což bylo vidět na skóre. Přesto, že byl při poslední čtvrtině rozdíl košů značný, naši dobojovali poslední zápas sezony s hrdostí.

VKC - Prostějov 13:12 (9:5)

VKC - České Budějovice 8:17 (3:10)

Pokud v posledním kole nenastanou komplikace, do finále postoupí tým Prostějova a Českých Budějovic. Na Vembloudy zbyde bronzová příčka. Alespoň prvenství v tabulce střelců bude opět doma. Hrající trenér Zdeny Milichovský nastřílel 55 košů a jen těžko už ho někdo dožene. „Střelecká forma pořád drží, ale jak jsem říkal už loni, jde hlavně o týmový úspěch. Korfbal je kolektivní sport a bez spoluhráčů nic nezmůžete,“ dodal skromně.

Tým si ještě zahraje několik přátelských letních utkání, no i tak bychom teď rádi poděkovali hlavně Zdenymu za to, co pro tým udělal a také děkujeme celé téhle super partě za parádní sezónu! (P.S. Zraněným hráčům přejeme brzké uzdravení.)

DOROST - 9. kolo (5. 2., Kutná Hora)

Původně se měly v Kutné Hoře odehrát čtyři duely, jenže Nový Lískovec svou účast na poslední chvíli zrušil a tak si to mezi sebou rozdaly dvakrát jen Kolín a Šenov. Vembloudi bohužel opět nastoupili pouze v 7, přesto byly výsledkově oba zápasy úspěšné pro "domácí", kteří letos ještě neprohráli, Havířovští je však ve druhém klání potrápili.

Kolín si nejprve se soupeřem poradil vzhledným výsledkem 20:10, poté uhájil čest, když zvítězil 19:16. "V prvním zápase náš tým nedal několik penalt, za to to dohnal střelebou z dálky. Bylo to vyrovnané a rozhodli jsme až v závěru. Tento duel byl kvalitnější než první,“ hodnotil trenér Milan Čejka.

Šenov - VKC 10:20 (5:9)
F. Dvořák 5, A. Motáková 3, T. Čihák 3, M. Mensová 3, J. Paďouk 2, A. Literová 2, L. Šuhajová 1, A. Mensová 1

 

VKC - Šenov 19:16 (8:8)
J. Paďouk 6, M. Mensová 6, F. Dvořák 2, A. Mensová 2, L. Šuhajová 1, A. Literová 2

MINIŽÁCI - 7. kolo (4. 2.)

 

Kolín, VKC : Kutná Hora, SK Respo - 10:2 (1:1)
Jiroudková Markéta 4, Vondráčková Nela 3, Dobiášová Marie 1, Škarka Filip 1

 

Kolín, VKC : Brno, KK Nový Lískovec - 9:0 (4:0)
Škarka Filip 3,Dobiášová Marie 2, Dušek Jakub 1, Kinclová Michaela 1, Pospíšil Tomáš 1, Vondráčková Nela 1

 

Kolín, VKC : Kutná Hora, SK Respo - 14:4 (9:1)
Pospíšil Tomáš 4,Škarka Filip 4, Vondráčková Nela 3, Dobiášová Marie 1

 

SENIOŘI - 5. kolo (22. 1., Tábor)

Posledním přeborníkem super víkendu se stal nejstarší tým VKC. I přes velký problém s nedostatkem holek kvůli zranění se tým poskládal a odjel na jih do Tábora v nezvyklé, ale neoslabené sestavě. S týmem z Brna jsme si poradili celkem bez problémů. Zápas proti domácím vypadal v poločase jednoznačně, ale Tábor se nevzdal bez boje. Nakonec čtyř košový rozdíl na výhru stačil a Kolín se dál drží v čele tabulky. Také v čele střelecké tabulky jsou dva kolínští hráči, hrající trenér Zdeny Milichovský (37 košů) a Denisa Čejková (32 košů).

 

Kolín: Tábor 17:13 (1:7)
Čejková Denisa 6,Dvořák Filip 2, Hasnédl Marek 2, Kozák Michal 2, Milichovský Zdeněk 2, Břízová Radka 1, Novotný Jakub 1, Vokounová Andrea 1

Kolín: Brno Nový Lískovec 27:10 (14:5)
Milichovský Zdeněk 6, Čejková Denisa 5, Kozák Michal 4, Břízová Radka 3, Dvořák Filip 3, Motáková Kateřina 3, Hasnédl Marek 2, Novotný Jakub 1

MINIŽÁCI - 6. kolo (22. 1.)

O třetí výhru o tomto výkendu se postaral tým Minižáků suverení výhrou nad Náchodem i Brnem.

 

Kolín : Náchod 11: 0 (3:0)

Kolín: Brno Nový Lískovec 14:0 (7:0)

JSOU TO BORCI :) !!!!

 

DOROST - 8. kolo (21. 1., Znojmo)

Další úspěšch v jednom víkendu zaznamenal kolínský dorost. Tým odjel na jih Moravy pouze se 7 hráči, trenér měl tedy prvotní obavy. Naštěstí pro nás byly i ostatní týmy v oslabení, takže síly byly vyrovnané. Nejlepším střelcem za VKC byl Filip Dvořák, který je momentálně na 11. místě v celkové tabulce s 22 koši.

Kolín: Znojmo 32:18 (16:12)
Dvořák Filip 8, Motáková Anna 8, Paďouk Jan 5, Literová Anna 4, Šuhajová Lucie 4, Čihák Tomáš 2

Kolín: Brno Nový Lískovec 17:5 (11:3)
Dvořák Filip 5, Paďouk Jan 4, Čihák Tomáš 3, Juklová Šárka 2, Literová Anna 2, Šuhajová Lucie 1

MLADŠÍ ŽÁCI - 4. kolo (21. 1., Náchod)

Úspěšný víkend zahájil tým mladších žáků, porazil všechny tři soupeře.

 

Kolín: Náchod 11:4 (3:2)
Vedral Štěpán 6, Jansa Adam 2, Vondráčková Nela 2, Pospíšil Tomáš 1

Kolín: Kutná Hora 4:7 (4:3)
Vedral Štěpán 2, Holoubková Veronika 1, Jiroudková Markéta1

Kolín: Děčín 12:0 (5:0)
Kinclová Michaela 3, Jiroudková Markéta 2, Škarka Filip 2, Dobiášová Marie 1, Jansa Adam 1, Kmoníčková Laura 1, Pospíšil Tomáš 1, Vedral Štěpán 1

 

MLADŠÍ ŽÁCI - 5. kolo (8. 1.)

První zápasy v novém roce odehrály mladší žáci.Neporazitelnost jim narušil pouze tým z Kutné Hory, se kterým Kolín remizoval. I tak je to další úspěch mladých talentů. Fotky najdete na Rajčeti vkckolin.rajce.idnes.cz/Mladsi_zaci_8.1.2017_V_Kutne_Hore/


VKC - Náchod 4:6 (2:2)


VKC - Děčín 14:0 (7:0)


VKC - Kutná Hora 4:4 ( 2:2)

MINIŽÁCI - 3. kolo (18. 12., Brno)

Také naši nejmenší hráči dělají čest a dobré jméno klubu. Opět dovezli z turnaje plný počet bodů bez jediného zaváhání. Gratulujeme hráčům, trenérce Jitce a rodičům za ohromnou podporu. 

 

Kolín : Kutná Hora - 7:3 (1:1)
Vondráčková Nela 3, Holoubková Veronika 2 , Škarka Filip 2

 

Kolín : Náchod - 13:3 (7:1)

 

Kolín : Brno, KK Nový Lískovec - 10:5 (7:5) 
Škarka Filip 2, Dobiášová Marie 1, Holoubková Veronika 1, Kašpar Lukáš 1, Kmoníčková Adéla 1, Kmoníčková Laura 1, Vondráčková Nela 1

 

MLADŠÍ ŽÁCI - 3. kolo (17. 12., Kutná Hora)

Jelikož se tým mladších žáků skládá z většiny hráčů z minižáků, není se čemu divit, že i tomuto týmu se nadprůměrně daří a vyhrává stejně jako ostatní kolínské týmy. Další dvě výhry si odvezl tým z turnaje v Kutné Hoře, kde porazil domácí těsným výsledkem, ale výhru nad Náchodem si pojistil dostatečným náskokem.

Kolín : Kutná Hora - 6:5 (2:2)
Vedral Štěpán 3, Jansa Adam 1, Jiroudková Markéta 1 , Škarka Filip 1

 

Kolín : SK Plhov Náchod 4 :12 (1:5) 
Vedral Štěpán 2, Pospíšil Tomáš 1, Sandtner Lukáš 1

 

1. LIGA - SENIOŘI 4. kolo (10. 12., Prostějov)

Tentokrát senioři narušili štafetu výher a hned při prvním výjezdu mimo domácí hřiště nepřehráli domácí tým z Prostějova. Náš tým se trochu trápil i v úvodním zápase proti Č. Budějovicím, který však dokázal udržet ve svůj prospěch. Jak podotkl trenér Zdeny Milichovský, naše úvody nejsou nejlepší...vždy trochu trvá než si zvykneme na hru soupeře. Tak tomu bylo právě i s jihočechy, kdy jsme za prvních 8 min nedali jediný koš a poločas jsme dotáhli na remízu. Druhý zápas s domácím týmem začal v podobném stylu, kdy si domácí vytvořili malý náskok. Poté již jeden nebo druhý tým dotahoval koše soupeře. Před koncem domácí vystřídali a nové posili několikrát skórovali, což Kolín již nestihl vyrovnat. Nevydařené penalty, zbrklost a opět nedostatek hráčů na střídání stálo Vembloudy body. 

VKC - Č. Budějovice 16:14 (8:8)

VKC - Prostějov 14:18 (5:6)

1.LIGA - SENIOŘI 3. kolo (20. 11., Pardubice)

Poslední letošní "domácí" turnaj v Pardubicích odehráli senioři proti nováčkům v této kategorii, proti Náchodu. Nastoupil proti nám mladý, dynamický tým v čele se zkušenou reprezentantkou Denisou Kolářovou, která hostovala dříve i v Kolíně. První ze zápasů proběhl v rychlejším tempu a po první čtvrtině, kdy si VKC trošku zvykal na hru Náchoda, jsme dohráli pohodový zápas.


VKC Kolín - Náchod 23:13 (14:7)
Čejková 5, Vítová 3, Motáková A. 1, Martínek 2, Hasnédl 5, Kozák 3, Milichovský 1, Kubíček 3

 

Náchod - VKC Kolín 13:19 (4:7)
Čejková 4, Paďouková 3, Motáková A. 2, Martínek 1, Hasnédl 2, Kozák 1, Kubíček 4, Milichovský 2

 

MINIŽÁCI - 2. kolo (13. 11., Kolín)

Kolín - Brno Nový Lískovec 5:2 (5:0)
Pospíšil 2, Jiroudková 2, Škarka 1

 

Kolín - Náchod 14:0 (8:0)
Smetana 4, Kinclová 3, Škarka 2, Vondráčková, Jiroudková, Kmoníčková A., Holoubková, Pospíšil

 

Kolín - Kutná Hora 9:3 (5:3)
Pospíšil 2, Škarka 2, Holoubková 2, Vondráčková 2, Jiroudková 1

 

DOROST - 2. kolo (12. 11., Brno)

Na jihu Moravy se odehrály napínavé bitvy, ze kterých nejlépe vyšel po dvou výhrách Kolín. V obou svých duelech se však na dva body nadřel. Hlavně s Náchodem měl namále. I když Vembloudi po celý zápas vedli, nakonec se o výsledek strachovali a výhru uhájili jen o jeden koš. „Většinu duelu jsme to měli ve svých rukou, jenže pak jsme začali kupit technické chyby a nechali Náchod stáhnout díky volným hodům. Celou cestu zpátky vlakem jsem do hráčů hučel, jak to vylepšit. V tréninku na tom začneme hned pracovat, zaměříme se na to, jak reagovat na změnu herního stylu soupeře,“ povídal kolínský kouč Milan Čejka.

Podobný průběh jako utkání s Náchodem mělo pro Kolín i střetnutí s domácím Korfbal klubem. Vembloudi měli utkání ve svých rukou, jenže opět moc nezvládli závěr a dovolili soupeři snížit až na rozdíl dvou košů. „Málem jsem dostal infarkt. Soupeři se zranila jedna korfbalistka a hrál v sedmi. Po třetí čtvrtině to bylo 12:6 pro nás, v poslední části jsme však nedali ani koš. Brno riskovalo a my to přestávali zvládat takticky,“ zlobil se Čejka.  (Zdroj: www.korfla.cz)

VKC Kolín – Brno 12:10

Střelci:  Paďouk 3, Dvořák 2, Literová 2, Tlučhoř 2, Čihák 3, Šuhajová 

VKC Kolín – Náchod  15:14

Střelci:  Paďouk 2, Motáková A., Literová 4, Dvořák 2, Čihák 3, Šuhajová 2, Motáková L.

1.LIGA - SENIOŘI 2. kolo (22. 10., Pardubice)

Druhé kolo seniorských týmů se odehrálo opět na palubovce v Pardubicích. S prvním zápasem neměl tým VKC větší problém. Přesto, že soupeř byl mladý a talentovaný, Kolín předvedl své zkušenosti. V zápase proti Brnu to bylo o něčem jiném. Hned v začátku zápasu domácí prohrávali 1:3. Bylo vidět, že se s hrou nemohou zžít a nedaří se především díky nepřesným nahrávkám. Naštěstí netrvalo dlouho a VKC si do poločasu vytvořil náskok. Ani zranění naší hráčky Katky Tvrdíkové, která se zranila při souboji o míč, tým nevyvedlo z míry a do konce zápasu už se žádné dramatické chvíle neděly. Děkujeme hlavně divákům, kteří přijeli z Kolína fandit.

VKC Kolín – KC Šenov 15:10 (10:4)

Střelci:  Milivchovský 4, Hasnédl 2, Kozák 1, Sládek 1, Čejková 3, Paďouková 1, Tvrdíková 1, Kukurová Vítová 1, Motáková K .1 

VKC Kolín – KK Brno  21:14 (12:6)

Střelci:  Milichovský 6,  Sládek 3, Novotný 1, Hasnedl 1, Kozák 1, Motáková 2, Čejková 5, Paďouková 3, Kukurová Vítová 1, 

Minižáci 1. kolo (15. 10., Kolín)

Ani naši nejmenší nezůstali s výhrou pozadu za ostatními klubovými týmy. V sobotu odehráli zápas proti Brnu Nový Lískovec a proti sousedům z Kutné Hory. Přesto, ze se ve druhé polovině zápasu proti Kutné Hoře trápili s přesnou střelbou, nedali soupeři šanci skórovat.A co bylo nejdůležitější? Celý tým (i s trenérkou Jitkou Motákovou a diváky) si to náramně užil!

VKC - Brno, Nový Lískovec 6:1 (1:1)

Pospíšil 2, Škarka 1, Vondráčková 1, Holoubková 1

VKC - Kutná Hora 5:1 (4:1)

Pospíšil, 2, Vondráčková 2, Škarka

 

1.LIGA - SENIOŘI 1. kolo (8. 10., Pardubice)

Senioři Kolína svůj první domácí zápas tentokrát odehráli v Pardubicích, kde přivítali 6. a poslední tým uplynulého ročníku. Ve svém úvodním zápase proti týmu Nového Lískovce domácí žádné komplikace nepřipustili a zcela jednoznačně soupeře z Brna přehráli. Tábor zpočátku kladl silný odpor a výsledkem bylo jeho těsné poločasové vedení. Vembloudi se však zlepšenou hrou po přestávce dostali do zápasu a také druhý zápas nové ligové sezóny zvládli.

VKC Kolín – KK Nový Lískovec Brno 24:13 (16:5)

Střelci:  Milichovský 6, Martínek 5, Čejková 3, Paďouková 2, Tvrdíková 2, Hasnedl 2, Novotný 2, Kozák 2

VKC Kolín – KC Tábor  17:13 (10:11)

Střelci:  Martínek 4, Hasnedl 3,  Milichovský 2,  Novotný 2, Motáková 2, Čejková 1, Paďouková 1, Tvrdíková 1, Kozák 1

MLADŠÍ ŽÁCI (8. 10. 2016, Kolín)

Také mladší žáci, kteří v této kategorii hrají svou první sezónu, si se svými soupeři poradili. Žáci přivítali týmy Kutné hory a Děčína a na úvod těsně porazili naše středočeské sousedy, kdy v zápise figuroval pouze jediný úspěšný střelec – kolínský Štěpán Vedral.

Proti děčínským Tukanům se však malí „Vembloudi“ rozstříleli a v tabulce střelců figurovalo celkem 5 úspěšných střelců. Hrdinou však byl zcela jednoznačně domácí Štěpán Vedral, který byl se sedmi koši nejlepším střelcem domácího turnaje. 

VKC Kolín – Respo Kutná Hora  2:0 (1:0)

Střelci:  Štěpán Vedral 2

VKC Kolín – TKC Děčín 14:1 (9:0)

Střelci: Vedral Š. 5, Pospíšil T 4, Holoubková V. 2, Vondráčková N. 2, Sandtner L.1

DOROST (2. 10., Prostějov)

Loni Kolín pro dorosteneckou extraligu nesložil tým, letos hned na úvod dvakrát uspěl. V Prostějově porazil obhájce titulu Znojmo, v pohledném zápase přehrál i domácí celek. V souboji Modrých Slonů s Prostějovem se radoval 11:8 domácí výběr.

Nejlepší utkání se na Hané hrálo hned na začátku mezi domácími a Vembloudy z Kolína. Na obou stranách se to hemžilo staršími žáky, hra však i tak měla úroveň. Kolín si od začátku vybudoval několikakošové vedení a i když Prostějov na konci střetnutí dotahoval, už bylo pozdě. „Jde o start soutěže a hra zatím nebyla bůhvíjaká. Bereme však dvě výhry nad silnými soupeři a to se počítá. Loni jsme v soutěži neměli tým, proto je to pro nás velká neznámá. Každý hráč si dal aspoň jeden koš, což oceňuji,“ povídal kolínský kouč Milan Čejka, jehož tým spolupracuje s nedalekou Kutnou Horou. „Z Hory za nás hraje několik dorostenců, u nich zas od nás nějací žáci,“ popsal Čejka.

Prostějov, SK RG U19 - Kolín, VKC U19     8:10

Poločas: 3:5. Rozhodčí: Pavel Minarčík, Jiří Šuhaj. Nejlepší střelci: Havlová Renata 3, Šnajdr Petr    3 - Literová Anna 2, Motáková Anna 2, Šuhajová Lucie 2.

Kolín, VKC U19 - Znojmo Modří Sloni U19 16:7

Poločas: 5:3. Rozhodčí: Jiří Šuhaj, Pavel Minarčík. Nejlepší střelci: Dvořák Filip 4, Hasnédl Kryštof 3, Šuhajová Lucie 3 - Toufar Jan 3, Bartoník Vladimír 2.

 

(autor článku: Jan Pařík)