Kalendář

Představení sportů

01.09.2022 14:56

7.9.2022 Karlovo náměstí Kolín - představení sportů - najdete tam i nás :)

Výsledky

V této rubrice nejsou žádné články.

Finále 1. ligy

24.04.2016 11:19

Po základní části nám patřila první příčka a svou pozici vládce první ligy jsme potvrdili i v nejdůležitějším zápase roku. Korfbalisté kolínského béčka si při domácím finálovém dni pohlídali duel s rezervou Prostějova a po zásluze po výhře 22:19 slaví prvoligové zlato. V boji o bronz byl úspěšnější druhý tým Českých Budějovic, který přehrál béčko brněnského Korfbal klubu 22:14.

Zatímco kolínské áčko základní část extraligy zakončilo na posledním místě tabulky, kolegové z béčka triumfovali ve druhé nejvyšší soutěži. Při domácím finále vedli Vembloudi od začátku zápasu a i přes poločasové vzepjetí soupeře, který snížil na rozdíl dvou košů, vývoj utkání kontrolovali. „V první půlce jsme měli trochu problémy s těsnou obranou prostějovských hráčů. Pak jsme se s ní vyrovnali a ve druhém poločase v jednu chvíli vedli i o šest košů. Podle mě rozhodla naše zkušenost a úspěšnost střelby. Co jsme zvedli, to jsme dali,“ liboval si kolínský hrající trenér Zdeněk Milichovský.

Kolínu dost pomohl Matěj Kubiček, který už oficiálně ukončil kariéru, v dresu béčka se však letos už mihl a ve finále se s pěti koši stal nejlepším střelcem domácího týmu. Další oporou byla Denisa Čejková. "Rozprostřeli jsme zátěž mezi víc hráčů. Zahráli si i jiní. Šlo o férový zápas, s bezvadnou atmosférou. na lavičce sedělo asi 15 domácích hráčů a fandilo 70 diváků, a to v Kolíně na korfbale už dlouho nepamatuju. Jsme rádi, že jsme potvrdili první místo v tabulce a zlato náležitě oslavíme.“ dodal Zdeny a šel slavit.

VKC Kolín B – SG RG Prostějov B 22:19 (10:8)

Nejlepší střelci: Kubíček 5, Čejková 5 – Havlová 9.

Základní sestava VKC: Zdeny Milichovský, Tomáš Sládek, Katka Tvrdíková, Monika Kukurová Vítová

                                   Marek Hasnédl, Michal Kozák, Denisa Čejková, Tereza Paďouková

Střídali:                        Katka Motáková, Jakub Novotný, Matěj Kubíček