Kalendář

Představení sportů

01.09.2022 14:56

7.9.2022 Karlovo náměstí Kolín - představení sportů - najdete tam i nás :)

Výsledky

V této rubrice nejsou žádné články.

Kolínští korfbalisté mistrovský titul neobhájili

22.05.2012 08:19

 

Stejně jako v loňském roce nastoupily k finálovému utkání České korfbalové extraligy týmy Kolína a Českých Budějovic. Místo činu se ale změnilo. Finálový den pořádal Náchod a hrálo s vůbec poprvé v hale v Jaroměři. Kolínští velbloudi vyrazili na utkání autobusem i se skupinou fanoušků krátce po poledni. Vyvrcholení extraligy předcházel souboj o vítězství v lize starších žáků. Z prvního místa se nakonec radovali prostějovští. Vše ale směřovalo k finále dospělých.

Naši nastoupili v sestavě: Matěj Kubíček, Lukáš Filip, Radka Břízová a Tereza Paďouková,Tomáš Sládek, Tomáš Martínek, Radka Čermáková a Katka Motáková. Hned první útok se nám vydařil a Matěj poslal Kolín do vedení. Vlasta Krejčí ale vzápětí vyrovnal. Po dalších dvou koších hra střídavě pokračovala dál. Čtveřice Tomáše Sládka měla velmi silného protivníka. Proti nim nastoupil Vlasta Krejčí a Ivo Kracík a náš Tomáš Martínek to měl v obraně i v útoku těžké. Po pár minutách ho proto vystřídal Karel Königsmark. Ačkoliv zpočátku se zdálo, že změna bude úspěšná, po čase se souhra v útoku přestala dařit a styl hry byl příliš chaotický, nervózní a bez nějakého řádu. K tomu se bohužel přidaly chyby v obraně a vysoká hráčka Budějovic Veronika Bínová zařídila soupeřovi dvoubodové vedení. Trenér Radek Honzíček udělal vzápětí další změnu v sestavě a místo Radky Břízové šla na hřiště Denisa Čejková. Deset minut před koncem prvního poločasu se navíc hra na několik minut přerušila kvůli problémům s hrací tabulí a hráči museli dlouho jen tak postávat na hřišti. Poté Budějovice ještě zvýšili svůj náskok na 4:8. Tereze a Matějovi se podařilo snížit, ale v poločase jsme prohrávali 7:10.

V druhé půlce se naše hra bohužel ještě zhoršila. Přes vysokou obranu Budějovic jsme se nedokázali dostat. Místo toho, abychom se zklidnili a připravili jasný a cílený útok, jsme zbytečně zmatkovali. Rozhodně se ale nedá říct, že bychom nebojovali a podali odevzdaný výkon. V obraně se nám dařilo vychytávat přihrávky, sbírat obrané doskoky apod. Snahu v obraně bohužel nepodpořil útok. Budějovice si stále udržovali čtyř košový náskok. V jednu chvíli dokonce vedli 10:16. Trenér Radek Honzíček si vzal time out a po něm se zdálo, že se nadechujeme k útoku. Dalšími úspěšnými střelami jsme se dotáhli na rozdíl dvou košů. To ale bylo vše. České Budějovice si umí pohlídat vedení a ani v tomto případě nezaváhaly. Zápas dotáhly do vítězného konce a porazili Kolín 16:21. Naší nejlepší střelkyní zápasu se stala s šesti koši Tereza Paďouková.

Z Jaroměře jsme tedy odjížděli lehce zklamaní a nespokojení se svou hrou. I prohra nám ale může prospět a do další sezóny nastoupíme s novou sílou a elánem. Tak jsme druhý, no a co… 

 

Anka

 

Diskusní téma: Kolínští korfbalisté mistrovský titul neobhájili

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.