Kalendář

Představení sportů

01.09.2022 14:56

7.9.2022 Karlovo náměstí Kolín - představení sportů - najdete tam i nás :)

Výsledky

V této rubrice nejsou žádné články.

Kolínští korfbalisté vezou ze Znojma druhou výhru v sezóně

28.11.2012 09:05

 

Všechny utkání čtvrtého kola České korfbalové extraligy hostily moravské týmy. Kolín zamířil na jih Moravy, do Znojma. S tímto soupeřem odehrál v minulé sezóně hned

8 utkání, oba soupeři se tedy velmi dobře znají. Po třetím kole se Znojmo v extraligové tabulce pohybovalo o jednu příčku výš než Kolín. Vembloudům vstup do letošního ročníku příliš nevyšel, ze tří zápasů si připsal pouze jednu výhru. I z tohoto důvodu bylo povinností přivést z jihu Moravy plný počet bodů a tím se bodově dotáhnout právě na Znojmo a České Budějovice.  

            Do utkání Kolín nastoupil v sestavě Tomáš Sládek, Matěj Kubíček, Kateřina Motáková, Radka Břízová a v druhé čtveřici Karel Königsmark, Lukas Edeler, Tereza Paďouková a Radka Čermáková. Vstup do zápasu lépe vyšel Kolínu, který se ujal v 8 minutě vedení 2:0. Domácí se však nenechali zaskočit a brzo skóre dorovnali. Ve 23 minutě byl stav nerozhodný 6:6. První poločas se začínal chýlit ke konci a bylo velmi důležité, který tým si dokáže udělat bodový náskok do druhé půle. To se nakonec podařilo kolínským korfbalistům, kteří první půli vyhráli 12:8. První polovinu druhého poločasu zůstával na světelné tabuli stále rozdíl čtyř popřípadě tří bodů ve prospěch Kolína. Rozhodující byla část zápasu mezi patnáctou až čtyřiadvacátou minutou druhé půle. Kolínu se podařilo vstřelit čtyři koše v řadě

a soupeři odskočit o sedm bodů. Do konce zápasu již kolínští korfbalisté zápas kontrolovali

a připsali si vítězství 21:14. ,, Myslím, že naše herní forma jde pomalu nahoru. Již v minulém kole, proti Českým Budějovicím, jsme odehráli dobré utkání, na vítězství to však nestačilo. Proti Znojmu jsme na utkání navázali a dokázali jsme kvalitní výkon přetavit ve vítězství. Samozřejmě musíme zapracovat ještě na mnoha věcech. Pokud však budeme pokračovat ve stejném trendu, věřím v úspěšnou sezónu“. Uvedl kolínský kapitán Karel Königsmark.

            VKC Kolín poskočil po čtvrtém kole na třetí místo extraligové tabulky. V pátém kole se Kolín poprvé v této sezóně představí na domácí palubovce. Své síly změří s papírově slabším Prostějovem.

 

Karel Königsmark ml.

Diskusní téma: Kolínští korfbalisté vezou ze Znojma druhou výhru v sezóně

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.