Kalendář

Představení sportů

01.09.2022 14:56

7.9.2022 Karlovo náměstí Kolín - představení sportů - najdete tam i nás :)

Výsledky

V této rubrice nejsou žádné články.

Maxikorfbal 2014 - Náchod

17.06.2014 13:50

Ve dnech 5.6.-8.6. 2014 se zúčastnili naši starší a mladší žáci Českého poháru v Náchodě. Venkovní turnaj začínal v sobotu ráno. Mladší žáci měli tři soupeře Náchod, Kutnou Horu a Šenov. Starší žáci se utkali s pěti týmy Náchodem, Kutnou Horou, Brnem, Brnem - Nový Lískovec a Šenovem.

 

Mladší žáci odehráli v sobotu vždy po dvou zápasech se všemi týmy. S Kutnou Horou a Náchodem vyhrály všechny zápasy. S Šenovem jeden zápas remizovali a druhý prohráli o dva koše. V neděli děti čekalo finále. Byl to vyrovnaný zápas. Děti rvaly se o každý míč, vychytaly spoustu přihrávek a všichni chtěli dát koš.  Minutu před koncem zápasu vedly o koš, ale obrana udělala chybu a Šenov skóroval. Zápas skončil remízou a následovali penalty, při kterých se jim nedařilo a mladší žáci získali 2. místo.

Starší žáci přijeli na Maxík pouze s jednou starší žačkou Luckou Motákovou, proto si vypůjčili na pomoc 2 holky (Gabču Hurdálkovou a Páju Štěpánkovou) z Náchoda, aby mladší žákyně nehrály 10 zápasů ve 30°C. Starší žáci vyhráli s Brnem-Nový Lískovec, pak je čekala Kutná Hora, která ještě před zápasem zápas kontumovala kvůli půjčeným hráčkám. Bylo řečeno, že jsme vytvořili reprezentační tým J . Zápas se i přesto odehrál, Kolín vyhrál 11:3, ale kontumace platila. Kolínský tým zkusil další dva zápasy s Brnem a Náchodem odehrát za pomoci mladších žaček. Kluci museli vzít zápas do svých rukou a povedlo se. Oba zápasy vyhrály. Poslední zápas s Šenovem pomáhaly zase náchodské holky. Kolínu se střelecky nedařilo a prohrál 1:5. Starší žáci si mysleli, že budou hrát finále, ale po podání žádosti Brna-Nový Lískovec o kontumaci zápasu kvůli půjčeným hráčkám, Kolín ztratil dva body a boj o 1. místo.  V neděli starší žáci nastoupili na zápas o 3. místo se Šenovem bez půjčených hráček. Všichni chtěli dokázat, že by celý turnaj vyhráli i bez náchodských holek. A povedlo se!!! Kolín získal bronzovou medaily. Všichni podali výborný výkon, hlavně Adam Rampír pod košem a Tomáš Tlučhoř s Jirkou Markytánem. Mladší žačky odvedli také skvělou práci. Anička Literová trefila tři koše.

Tolik kontumací Maxikorfbal ještě nezažil J.  Kolínská reprezentace se dvěma holkama z Náchoda rozhodila tým Kutné Hory a Brna – Nový Lískovec. Kolínský tým porazil všechny tými v Náchodě a byl odměněn bronzovou medailí :-( . Hráče kontumace zápasů moc mrzeli. Dříve bylo na Maxíku půjčování hráčů povoleno, nikdo nic neřešil. Dnes je to asi jinak. Musíme se z toho poučit.

 

Mladší žáci obsadili 2. místo.

Nejlepší střelkyní celého turnaje mladších žáků se stala naše hráčka ANIČKA LITEROVÁ

V soutěži o krále penalt skončil VOJTA SZOTKOWSKÝ na 2. -3. místě.

Starší žáci obsadili 3. místo

 

Autor článku: Katka Motáková