Kalendář

Představení sportů

01.09.2022 14:56

7.9.2022 Karlovo náměstí Kolín - představení sportů - najdete tam i nás :)

Výsledky

V této rubrice nejsou žádné články.

Příprava na finále?

13.03.2012 08:47

 

Základní kola korfbalové extraligy se pomalu blíží ke konci, a proto je třeba myslet dopředu – na semifinálové boje a možná ještě dál. V neděli 11. března čekal na naše kolínské hráče v tomto směru soupeř ideální a to tým z Českých Budějovic. Náš loňský soupeř z finále extraligy. Bylo jasné, že vítěz obou utkání získá potřebné sebevědomí do dalších důležitých zápasů.

K prvnímu měření sil jsme nastoupili v sestavě: do útoku šel jako první Tomáš Martínek s Tomášem Sládkem, Katkou Motákovou a Radkou Čermákovou. V obraně pak začínal Matěj Kubíček, čestný host Lukáš Filip, Tereza Paďouková a Radka Břízová. Také lavička byla zcela kompletní. České Budějovice přijely bez jedné z hlavních opor týmu – Kuby Bláhy. Soupeř tak nastoupil v sestavě, ve které není příliš zvyklý hrát a na palubovce to bylo znát. Hned první dva naše útoky byly koncentrované, cílené a Tomáš Sládek dvěma přesnými střelami poslal Kolín do vedení. Velmi rychle jsme zvyšovali náskok. Výjimečně se nám dařilo proměňovat i jasné šance zblízka. Rychlé útoky podporovala dobrá obrana, dařilo se nám doskakovat míče hned po první střele protihráčů. Komunikace fungovala na výbornou. České Budějovice daly v podstatě jen koše z penalt. Poločas tak skončil naším jasným vedením 16:5. Zkušený divák kolínského týmu ale věděl, že rozhodně nemáme vyhráno. Jak už bývá naším dobrým zvykem, neumíme se na hru soustředit celých 60 minut, kvůli maličkostem se necháme vykolejit a hádáme se rozhodčím, protihráči i mezi sebou. Ve druhé půli se nám přestalo dařit ve střelbě. České Budějovice zesílily obranu a naši hráči chybovali v přihrávkách a útok už nebyl tak sehraný. Chyběl cit pro míč i samotnou hru. Funkce selhávaly. Lukáše Filipa střídal Karel Königsmark. Ačkoliv se hra trochu rozproudila, koše stále nepadaly. Zápas tak v podstatě zachránil náš vysoký náskok z prvního poločasu. Za ten druhý jsme dali pouze dva koše a vyhráli 18:13. Výsledný dojem ze hry tak byl poněkud rozpačitý.

Začátek druhého zápasu bohužel vypadal jako pokračování toho prvního. Hra rozhodně nebyla tak jednoznačná. Nastoupili jsme ve stejné sestavě pouze s tím rozdílem, že Tomáš Sládek šel hrát proti Vlastovi Krejčímu. Zkušený divák opět musel vědět, že to nedopadne dobře. Daly se očekávat hádky, fauly a žluté nebo dokonce červené karty. K tomu ale později. Jak už bylo řečeno, náš nástup do druhého zápasu nebyl příliš úspěšný. Totéž se ale dalo říct o soupeři. Na obou stranách se hráči nemohli trefit do koše. Smůlu nakonec přece jen zlomili kolínští a opět jsme vedli 4:0. Opět se trefovali všichni hráči, stejně jako v prvním zápase. Nikdo nemá výraznou převahu. Náskok jsme si udrželi až do poločasu, který skončil 9:2. Ačkoliv bychom si mohli užívat pohodlné vedení a bavit se vlastní hrou, zbytečně jsme opět hádali se soupeři, zastavovali jsme hru a provokovali. Výsledkem byla žlutá karta pro Tomáše Sládka. Předtucha diváků se tak naplnila. Nicméně Českým Budějovicím se stále nedařilo a my jsme zvýšili vedení na 12:5. Trenér Radek Honzíček pak začal střídat. Do hry se dostal Karel Königsmark, Jiří Dejdar (společně předvedli divácky líbivé souhry), Denisa Walová a Zdeněk Milichovský. Druhý zápas jsme také zvítězili 19:11.

Skóre obou zápasů tedy vypadá výborně. Otázka je, zda jsou se svým výkonem hráči a trenér spokojeni. 

 

 

Diskusní téma: Příprava na finále?

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.