Nové fotky

27.10.2017 08:02

Nové: zápas mini žáci (Rajče), video z pasování mladších žáků (FB)

www.facebook.com/vkckolin/?ref=aymt_homepage_panel

http://vkckolin.rajce.idnes.cz/

 

Liga:

Senioři 3. místo

Dorost 3. místo

Mladší žáci 5. místo

Minižáci 1. místo

Turnaje:

Korbal 4 - minižáci 9. a 11. místo, ml. žáci 5. a 8. místo, st. žáci 1. místodorost 1. místo

Beach Ostrava - 6. místo tým A, 7. místo tým B (senioři)

Český pohár - ml. žáci 4. místo, minižáci 4. místo, st. žáci 2. místo

International korball weekend Nitra -  tráva 1. místo, beach 1. místo (senioři)

Korfbalový turnaj Holandsko - 1. místo (senioři)

 

Kalendář

Akce 2018

13.09.2016 15:15

22. 12. 2017 - Vánoční trénink v maskách 

06. 01. 2018 - 1.ČKL

07. 01. 2018 - Mladší žáci, Náchod

20. 01. 2018 - Mladší žáci, Kutná Hora

13. 01. 2018 - Mini žáci, Brno

27. 01. 2017 - Mini žáci, Kutná Hora

 

Rozhodující semifinále proti Znojmu – nervy až do konce

07.05.2012 08:58

 

Vzhledem k prohranému druhému semifinále proti Znojmu jsme 6. května museli do haly v Kostelci nad Černými lesy ještě jednou. Tentokrát už jsme neměli k dispozici žádnou výhodu a tak nezbylo než se pořádně snažit. To samé měli ovšem v plánu i hosté ze Znojma a popravdě se jim to po celý zápas tak nějak víc dařilo. Jenže šťastnější vyhrává…

Do útoku jsme nastoupili ve složení Matěj Kubíček, Lukáš Filip, Terka Paďouková a Radka Břízová. Obrana Tomáš Sládek, Tomáš Martínek, Radka Čermáková a Katka Motáková. Znojemští zahájili zápas těsnou obranou a přesnými střelami. Především díky košům soupeřek se Znojmo dostalo do vedení 1:3 a svůj náskok zvyšovalo po celou dobu prvního poločasu. Působilo mnoho suverénnějším dojmem. Nám se v útoku příliš nedařilo, chybovali jsme v přihrávkách, v zakončení, střely jsme měly příliš krátké, a ani komunikace a souhra mezi hráči nefungovala. Po pár minutách se lehce zranila Terka a kolegové z lavičky ji museli sedřené koleno nastříkat sprejem, který měl údajně zastavit krvácení. Ovšem nepodařilo se, a tak jsme museli Terce koleno převázat.

Matějova čtyřka na tom byla zpočátku herně lépe. Ostatně první tři koše dal právě Matěj. Pak ale i tam se hra zasekla, neproměnili jsme pár jasných šancí a Znojmo dál zvyšovalo svůj náskok. Nejprve 3:7, 4:8, 5:9 a 6:10. Poločas skončil 6:11.

Do druhého poločasu nastoupil místo Lukáše Filipa Karel Königsmark. Jinak se ale sestava neměnila. Bohužel právě Hohen zkazil hned první útok kroky a tak Znojmo na druhé straně mohlo zvýšit na 6:12. V tu chvíli se nám extraligové finále téměř ztratilo z dohledu. Pak jsme ale zabrali v obraně, několikrát za sebou Tomášova čtyřka výborně získala míč pro útok a podařilo se nám stáhnout náskok Znojma o čtyři koše. Štěstí nám ale dlouho nevydrželo, nervózně jsme zkazili pár přihrávek, zmatkovali a Znojmo opět odskočilo. Naštěstí jsme se nevzdali a hráli dál, bez hádek s rozhodčím nebo se soupeři. Pomalu, útok po útoku jsme začali Znojmo znovu dotahovat až na rozdíl tří košů. V tu chvíli znervóznělo i Znojmo a napětí se zvyšovalo. Ucítili jsme, že na to možná máme. Pět minut před koncem jsme prohrávali o dva koše. Znojmo se stále trefovalo z dálky, nám se dařily spíš souhry zblízka. Koše dávali všichni hráči. Minutu před koncem byl stav 19:20. Pár vteřin před koncem se Katka rozběhla na donášku, do cesty se jí postavil soupeř Buchta a rozhodčí odpískal penaltu, kterou deset vteřin před koncem proměnil Tomáš Sládek.

Následoval Golden Goal. Zkrátka kdo dá první koš, vítězí. V prvních útocích žádný nepadl a hra pak trvala dlouhých sedm minut. Znojemští lépe útočili a vytvářeli si lepší šance. V zakončení ale neměli štěstí. To se nakonec přiklonilo na naši stranu. Po zhruba šesti útocích na obou stranách dal Karel Königsmark donášku a Kolín postoupil stejně jako v loňském roce do finále.

Nejvíc košů z našeho týmu dal Matěj Kubíček (7), z dívek Katka Motáková (3).

 

Anka