Jak vznikl VKC Kolín

Všechno to začalo v listopadu roku 1989, kdy se pár prvních sportovních nadšenců rozhodlo založit v Kolíně basketbalový klub a sháněli se po informacích, jak to udělat. Při tomto hledání potkali kamarádku, která je přemluvila, ať založí korfbalový oddíl, protože sport viděla na představení netradičních sportů a ihned ji okouzlil. Netrvalo dlouho a dne 5. 11. 1989 vznikl kolínský korfbalový klub VKC Kolín. Nově sestavený tým odehrál pár zápasů (tehdy ještě hrál Děčín, Plzeň a Praha) a koncem ledna již odjížděl na turnaj univerzitních týmů do Utrechtu. Hráči v kolébce korfbalu – Holandsku, se začátečnickému pojetí kolínských korfbalistů sice podivovali, ale zároveň nechtěli uvěřit, že tým spolu hraje teprve 3 měsíce. Celkové páté místo bylo pro všechny obrovským překvapením a pro kolínské obrovským úspěchem a zároveň hnacím motorem do dalšího trénování. V roce 1992 Kolín poprvé vyhrál korfbalovou ligu a v lednu 1993 se již zúčastnil prvního Europa Cupu (pohár mistrů) v Německu. Tento skvělý začátek byl jen malou předzvěstí úspěchů, které na kolínské korfbalisty čekaly v dalších desítkách let.

Kdo tedy jsme

Vembloud korfbal club Kolín byl založen 8. 11. 1989 a dodnes patří k nejúspěšnějším týmům ČR v celé její historii. Od doby založení se členská základna klubu neustále rozrůstala a dnes čítá přes 100 registrovaných hráčů v celkem sedmi věkových kategoriích. K úspěšné historii klubu na domácí korfbalové scéně je třeba také připočítat desítky reprezentantů, které Kolín ve svých řadách vychoval, a s tím také spojené množství úspěchů těchto reprezentantů po celém světě. Nejenom mezi hráči, ale také mezi trenéry patří Kolín historicky k nejúspěšnějším klubům. Právě kolínští trenéři stáli za dosud nejvýznamnějšími úspěchy české korfbalové reprezentace. V současné době je většina aktivit v klubu zaměřena na práci s mládeží, která zahrnuje mimo běžné mládežnické kategorie ve věku U9, U11, U13 a U19 také práci s nejmladší kategorií, kterou je kolínská korfbalová školička s dětmi již od tří let. S Vaší případnou pomocí se budeme již od naší nejmladší kategorie snažit naplnit motto, že korfbal je opravdu sport na celý život. A pro všechny.

Naše úspěchy

Dospělí

9x mistr nejvyšší české korfbalové ligy

6x vicemistr nejvyšší české korfbalové ligy

4x 2. vicemistr nejvyšší české korfbalové ligy

Dorost

5x mistr České republiky

7x vicemistr České republiky

2x 2. vicemistr České republiky

Starší žáci

1x mistr České republiky

4x vicemistr České republiky

1x 2. vicemistr České republiky

2x mistr České republiky

4x vicemistr České republiky

Minižáci

1x mistr České republiky

1x vicemistr České republiky

3x 2. vicemistr České republiky

Vytvořte si webové stránky zdarma!