Tři body z Kutné Hory

06.01.2024

V sobotu 6.ledna se kolínský seniorský tým vypravil ke svému letošnímu prvnímu dvojzápasu, a to do nedaleké haly Klimeška v sousední Kutné Hoře.

Jako první soupeř čekal na kolínské Vembloudy tým z Náchoda, který si na tento den propůjčil Kutnohorskou halu jako svou domácí. Úvod zápasu se kolínským povedl a v poločase byl rozdíl ve skóre o 3 koše pro Vembloudy. Do druhého poločasu měl pro změnu lepší vstup tým z Náchoda, kterému se díky trpělivé hře podařilo vyrovnat a půl minuty před koncem se dostat dokonce i do vedení o koš. Kolínští si však nechtěli dobře rozehraný zápas nechat proklouznout mezi prsty a tak povedenou akcí pár vteřin před koncem srovnali na konečnou a spravedlivou remízu 19:19.

Ve druhém zápase změřili Vembloudi síly s ostravským Koblovem. Od začátku se modrobílým dařilo vytvořit náskok několika košů, který si udržovali až do závěrečných minut, kdy se týmu z Koblova podařilo snížit na rozdíl jediného koše. Poučeni z prvního zápasu však Vembloudi nepřipustili žádné drama a po pár přidaných koších se skóre zastavilo na výsledku 19:16 pro tým z Kolína.