Minižáci bojovali na finálovém turnaji

11.05.2024

Týden po finále přípravek se na svůj finálový den vydal do Prostějova také tým kolínských minižáků. Systém turnaje rozdělil celkem 11 zúčastněných týmů do třech skupin. Dvě po čtyřech a jednu po třech týmech. Los byl tentokrát od začátku pro malé Vembloudy velmi krutý a do skupiny jim přiřadil budoucí finalisty turnaje z Českých Budějovic a Prostějova. Jako čtvrtý doplnil skupinu tým z Brna, který byl pro kolínské také prvním soupeřem.

Hned od začátku zápasu bylo vidět, že na sebe narazily dva velmi vyrovnané týmy plné bojovnosti a odhodlání. Úvodní nerozehranost a možná i zbytečná nervozita na straně Vembloudů byly faktory, které ještě podpořily skvělý výkon Brna, které nakonec dotáhlo zápas ke svému vítězství v poměru 13:11.

Následovaly další dva zápasy ve skupině a to proti týmům z Českých Budějovic a Prostějova. Oba tyto zápasy měly podobný průběh a kolínským se od začátku nedařilo úspěšně bránit skvělé českobudějovické střelce, ani Prostějovské střelkyně. V těchto dvou zápasech nebylo o vítězi pochyb a budoucí finalisté potvrdili svou roli favorita.

Po základní části tak čekal tým z Kolína boj o deváté až jedenácté místo proti týmům z Třeboně a Tábora. V těchto zápasech již kolínští nepřipustili jakékoliv drama a od začátku postupně navyšovali skóre. Přesnější střelba v útoku a také aktivní obrana a celkově velmi bojovný výkon přinesly Vembloudům dvě výhry v posledních dvou zápasech a tedy konečné deváté místo.

Konečné umístění se po skvěle odehrané sezóně může zdát jako zklamání, ale s přihlédnutím k velmi těžkému losu v základní skupině musíme toto umístění chápat jako motivaci do další sezóny. Ostatně úsměvy na tvářích dětí po skončení turnaje byly důkazem, že si celý finálový den užily a odvážejí si spousty korfbalových zážitků.

A i to je naše vítězství.

Vytvořte si webové stránky zdarma!