První body také pro mladší žáky

09.12.2023

V sobotu 9.12.2023 vyjel tým mladších žáků na turnaj do Českých Budějovic. Časné vstávání nás nezastavilo a na první zápas proti týmu Tábora jsme nastoupili s odhodláním porvat se o co nejlepší výsledek. V prvním poločase nám soupeř utekl o 6 košů. V druhém poločase jsme již drželi krok a Táboritům (Sezimovo Ústí) každý koš oplatili. Konečný výsledek byl 4:10 ve prospěch Tábora. Za náš tým scorovali Dorotka Vodrážková, Krýša Máder hned 2x, a Honzík Šolar.

Druhý zápas nás čekal hned v vzápětí proti domácímu týmu Českých Budějovic. Jihočeši na nás nastoupili od samého začátku, do poločasu jsme nenašli recept na jejich hru a po 15 minutách jsme prohrávali 5:0. Ve druhé půli nás silnější soupeř opět trápil, ale nakonec naši čest uhájil Damiánek Chlebowczyk skvělým košem. Konečné skóre bylo 11:1.

Před posledním zápasem jsme se takticky nasvačili. Takto posilněni jsme nastoupili na tým Děčína, který prvních 15 minut sice odolával (1:1), ale na naši energickou posvačinovou hru ve druhém poločase již nedokázal reagovat a nakonec podlehl 5:2. Za Vembloudy scorovali Maty Hleba, Maty Milichovský, Kryštof Máder, Alička Procházková a Honzík Šolar.

Slavíme první vyhraný zápas a těšíme se na další turnaje.