Vembloudi na Českém poháru - přípravka vybojovala bronz

09.06.2024

Uplynulý víkend se v areálu základní školy v Náchodě konal další ročník Českého poháru v korfbale. Jedná se o největší venkovní turnaj, kterého se letos zúčastnilo přes 40 týmů ve všech dětských věkových kategoriích z celé ČR.

Kolínští Vembloudi do tohoto turnaje přihlásili jeden tým přípravky, dva týmy minižáků a jeden tým starších žáků. Základní skupiny všech kategorií se rozehrály celkem na sedmi venkovních hřištích hned v sobotu ráno. Pro mnoho hráčů se jednalo vůbec o první zkušenost s venkovní variantou korfbalu na trávě, ale velmi rychle si všichni hráči dokázali zvyknout a i díky skvělému počasí si venkovní zápasy čím dál více užívali.

Dlouhý sobotní den s velkou porcí zápasů pro všechny byl zakončen přespáním ve třídách školy a hned ráno po vydatné snídani se mohlo opět pokračovat v turnaji. Zatímco oba týmy minižáků a starších žáků čekaly v neděli už jen boje o konečné umístění ve spodní části celkové tabulky, tým přípravky postoupil skvělým výkonem do semifinále turnaje.

V tomto semifinále na kolínské čekal favorizovaný tým z Českých Budějovic. Neskutečným nasazením a bojovností se malým Vembloudům podařilo držet krok s českobudějovickými až do samého konce, kde se skóre zastavilo na stavu 5:5. Na řadu tak přišlo prodloužení se systémem golden goal. První útok začínali s míčem hráči Českých Budějovic a tento útok se jim také podařilo úspěšně zakončit košem.

Na náladě tato prohra kolínským nijak neubrala a s vidinou možného medailového úspěchu se pustili do boje o třetí místo s týmem Náchoda, se kterým na turnaji už jednou v základní skupině prohráli. Od začátku zápasu bylo vidět, že kolínští Vembloudi nenechají soupeři nic zadarmo a po celý zápas bojovali o každý míč. Když se k obrovské bojovnosti přidala ještě přesná střelba a skvělé nahrávky, byl bronzový sen stále blíž a blíž. Po závěrečném hvizdu rozhodčího propukla u nejmenších Vembloudů obrovská radost z vítězství, která byla na závěrečném ceremoniálu korunována pověšením bronzových medailí na krk.

Tato bronzová tečka za celým víkendem byla jen takovou pomyslnou třešničkou na dortu. Krásné korfbalové akce během desítek zápasů, bojovnost, soudržnost, ale také obrovská podpora a kamarádství mezi jednotlivými hráči i týmy VKC Kolín. To jsou ty momenty, na které budeme všichni vzpomínat a které jsou pro nás tou hlavní výhrou.

Vytvořte si webové stránky zdarma!